Hovawart Anzi-Bady Kesidy

Přeskočit na menu

Archiv novinek - rok 2009

Vánoce 2009

Založena sekce fotoalba "Vánoce 2009", do které budu postupně přidávat fotky Badyho zprava i zleva, stojícího, ležícího a snad i běžícího a občas i ostatních členů naší smečky ze značně proměnlivého (z -15 do + 15ti stupňů) období vánočních svátků.


/26. 12. 2009/

10.12.2009 - 4.narozeniny

Přesně před čtyřmi lety přišlo na svět to naše krásné chlupaté plavé medvídě, které si nás dokonale omotalo kolem prstu a kterému svorně podlehli všichni členové naší rodiny, a to včetně početné a měnící se kočičí smečky. Ale Badyho plavý šarm a milá, nekonfliktní povaha si podmanili i široké okolí, takže Badeček je oblíbenec širokých davů nejen na našem ostravském sídlišti ale i v našem druhém bydlišti pod Beskydami. A proto si Badyho nesmírně vážím, protože je to vlídný pohodář a zároveň vnímavý pracant, se kterým je radost spolupracovat.

Přejeme Badymu i jeho sourozencům  "A" Kesidy hodně zdravíčka, hodně štěstíčka a spoustu spoustu spokojených let po boku svých milovaných a milujících lidských kamarádů.

Fotečky s dortem jsem nestihla, Bady byl rychlejší, ale rozbalování dárku a dnešní aktivity jsem zdokumentovala :

 


/10. 12. 2009/

08.12.2009 - Helenka KS

A hned vzápětí došly první fotky nyní půlroční Helenky z nového domova. Helenka nadevše miluje svoji rodinu a je to náruživá fotbalistka :

        

      


/8. 12. 2009/

07.12.2009 - Hurrican Kráľovská stráž

Ze Slovenska došly noční fotečky Badyho půlročního syna Hurricana. Prý už je větší než jeho teta Fidži a je to moc přátelský kluk :

     


/7. 12. 2009/

21.11.2009 - svod Mladá Boleslav

V sobotu byl v Mladé Boleslavi odveden další Badyho plavý syneček March Černá Tečka se svodovým kódem 5/3a/E4,N4. Majitelce gratulujeme a držíme palce při sportovním výcviku, kterému se věnují.


/25. 11. 2009/

20.-22.11.2009 - Zbraslav u Brna

Tento víkend jsme prožili v kynologickém areálu ve Zbraslavi v nesmírně milé společnosti českých a slovenských (moje milovaná slonvenčina) hovawartích přátel, které tímto zdravím a těším se příště!!!

Obranu vedl Mirek Valentin, skvělý figurant a bavič, který Badymu krásně sedl. Ze Slovenska přijela i Badyho dceruška Hanička (Hanoi KS), ze které roste mohutná, krásná a velice přátelská fena. Za pamlsky by se utloukla, takže výcvik s ní je hračka. Kromě oddanosti výrobkům firmy Opavia zdědila po tátovi taky náklonnost k restauračním zařízením, takže oba se v místní hospůdce bohorově svalili na zem a blaženě chrápali.

Součástí víkendu byla také zajímavá chovatelská přednáška zakladatele chovu hovawartů u nás ing. Luďka Nováka, který nás taky seznámil s nouvou zkouškou KJ Brno - ZPU S. No, uvidíme, určitě to je výzva!

Vzhledem k procentuálnímu zastoupení barev v chovu je zajímavé, že Bady byl jediným plavým dospělým samcem mezi přítomnými hovawarty.

Pár foteček z akce najdete tady.

Moc děkujeme organizátorům Alence a Erikovi (Hovawart Pro Sportu) za príma víkend a už se moc těšíme na další!!!


/24. 11. 2009/

18.11.2009 - štěňátka

Ve středu ráno se v CHS Kesidy narodila Badyho černé sestřičce Awe a plavému fešákovi Dantíkovi Gora Monte parádní "C" fotbalová jedenáctka : 4 holky a 7 kluků (5 blonďáků, škoda že ještě není ten správný čas, hned bych si vybrala)!

Rodičům blahopřejeme a štěníkům přejeme ty správné lidičky do dalšího života!


/19. 11. 2009/

25.10.2009 - dvacátá...

Naší jubilejní dvacátou zkouškou je opět stopařská a Bady ji pojal (asi abych si ji dlooouho pamatovala) poněkud infarktově. Na nášlapu nasál, lehce zastříhal ušima a hned bylo jasno - tenhle chlap si jeho sympatie nezískal. Nicméně se rozešel (tempem rozjezdu parní lokomotivy), takže mi spadl kámen ze srdce. Bohužel předčasně, protože stopa vyústila do vyjeté koleje a tady se chlapeček poněkud ztratil. A bloudil a bloudil a když už mi tlak vystřelil k dvoustovce a já to chtěla vzdát, tak se rozhodl, že teda bude pokračovat (vzhledem k tomu, s jakou lehkostí navázal na "ztracenou" stopu si myslím, že se ztratil schválně) a rozešel se. Nechuť dal najevo ještě v druhém úseku (a při každém předmětu), ale pak chytil své obvyklé tempo a mému zdraví naštěstí se už bez blbin dovlnil na konec stopy.

Pan rozhodčí Badyho umělecký výkon ohodnotil 86-ti body a my úspěšně složili zkoušku psa stopaře FH1.


/25. 10. 2009/

22.10.2009 - Meggy Černá Tečka

Včera došly nové zprávy z Polska - z Meggy už je velká slečna a velmi ji baví výcvik i obrana. Kouše na "mého" figuranta Martina, který ji moc chválí, že ji obrana vyloženě baví, myslím že na fotkách to je vidět :

 

 

 


/22. 10. 2009/

18.10.2009 - mimča a stopičky

První novinka je včerejšího data - Badyho sestřička Taruška povila kupu krásných štěňátek (v počtu 9) a vážení zájemci pospěšte si, volní jsou už jenom dva celočerní kluci! Ještě jednou moc a moc gratulujeme Radce a Brzáneckým vinohradům k vytouženému vrhu "D".

 

Druhá novinka je z dnešního dne a je šťastně pracovní : Bady složil ve Vojkovicích stopařskou zkoušku ZPS 2 (198 2 stopy/77 poslušnost). Tentokrát se na poslušnosti dopustil všech očekávaných prohřešků, nevypustil ani jeden a tak jeho zisk činí 77b. (opět a jako vždy bez vysokého žebříku). Ale protože to je moje sluníčko, tak mi to vynahradil na obou stopách, které pan rozhodčí ocenil shodně a to každou 99-ti body!


/18. 10. 2009/

03., 04.10.2009 - svod Kroměříž

Sobotu a neděli jsme prožili báječně mezi stejně postiženými lidmi obklopeni spoustou nádherných psů v Kroměříži, kde se konala klubová výstava, svod plemeníků, svod mladých a bonitace.

Bady se v sobotu předvedl coby zdatný plemeník (nevěsty, hlaste se....) a pak už jsme jen drželi palce všem, kteří udatně bojovali na výstavě. A že se bylo na co se dívat! Pevně jsme drželi palce Badyho mladší sestřičce Boogie (viděli jsme ji na srazu Kesiďáků v září, ale jak ta vyrostla !) a drželi jsme dobře, protože vyhrála třídu štěňat s VN1. A sestřička Arwenka si v obrovské konkurenci vyběhala V3, gratulujeme !

Moc jsme se těšili na neděli, protože svodu mladých se zúčastnili Badyho synové z "M" vrhu Černá Tečka : plaví Mac z Ostravy - Staré Bělé (s neuvěřitelnou srstí polární lišky), Mefist z Veřovic a pro mě velkým a příjemným překvapením byl černoznakáček Mates  z Veselí n. Lužnicí, kterého jsem od malého štěňátka viděla poprvé. A můžu říct, že to byl lehký šok, protože z nejmenšího štěňátka vyrostl nádherný mohutný a sebevědomý pes s tátovou širokou hlavou i (v necelých 9-ti měsících) jeho velikostí.

Kluci svod absolvovali v naprosté pohodě, všem pánečkům děkuji nejen za účast, ale i za péči a čas, které jim věnují (všichni se věnují sporovnímu výcviku) a doufám, že se zase brzo sejdeme a třeba i ve větším počtu.

Jako vždycky - povídalo se a klábosilo a koukalo, na foťák si nikdo nevzpomněl, takže foteček je poskrovnu - koukněte tady .


/5. 10. 2009/

26.09.2009 - Hanoi

První fotky Haničky (Hanoi KS) z nového domova :

 


/29. 9. 2009/

22.09.2009 - Haiti

Haiti roste jako z vody a roste do krásy, jak všechny přesvědčila při své účasti v soutěži KK Šternberk o "nejkrásnějšího pejska", kde 19.9 vyhrála první místo !


/22. 9. 2009/

21.09.2009 - sraz Kesiďáků

Dneska (včera ?) se konečně na stránkách naší mateřské CHS Kesidy vyrojila spousta nádherných fotek ze setkání Kesiďáků, podívejte se, stojí to za to.


/21. 9. 2009/

18.09.2009

Strašně těžce se o tom píše a ještě hůř se s tím srovnává : pouhé 3 měsíce a 11 dní bylo dáno nádhernému plavému pejskovi Hollywoodovi. Dnes podlehl zákeřné nákaze babesióze, přenášené klíšťaty. Bohužel, babesióza známá spíše ve Středomoří v posledních letech postoupila dále na sever. 


/20. 9. 2009/

15.09.2009 - Taruška

Dneska přišla báječná zpráva z dalekých Čech : Badyho černoznakatá sestřička Taruška je březí, takže se za necelé dva měsíce můžeme těšit na kupu chlupatých synovečků a neteřinek! Gratulujeme a držíme palce, ať vše běží, jak má.


/15. 9. 2009/

13.09.2009 - Holandia

Ze Slovenska došly první fotky Holandie po odchodu do nového domova, přidávám originál text, který je provázel :

 "Včera bola u nas na navšteve. Je to riadna divoška, ale maju ju neskonale radi.

Stale sa vrtela, tak použitelne su len 3 fotky." :


 


/14. 9. 2009/

11.-13.09.2009 - sraz Kesiďáků

Tento víkend se v Herolticích u Tišnova odehrála premiéra setkání rozrůstající se rodiny Kesiďáků. Účast byla hojná, kromě dalších účastníků se na srazu sešlo celé "B" Kesidy, dokonce přijela i Bonetka ze Slovinska! Svoje děti přijel s Bárou Lyčkovou zkontrolovat i otec "B"Kesidy Nasthus Animagus. Z Badyho dětí dorazili čtyři synové "M" Černá Tečka (Murphy, March, Mac a Mefist), všechno plaváci. Nechyběla ani zakladatelka rodu Kesidy Plavý vítr a Badyho sestřičky Attari Wart a Achitka.

Bohatý program si psí omladina rozšířila o permanentní zápasy sumo, na které si inteligentně sestavili družstva : jednu až dvě chlupaté koule vytvářelí plaví "M" bráškové Černá Tečka, "B" Kesidy se rozdělili na černé klučičí mužstvo, plavé slečny zápasily spolu a černoznakáčci se přidávali tam, kde byla větší sranda.

Naše chovatelská mamka Jana si pro nás připravila "sranda soutěž", kde mohli svůj talent projevit psi i pánečci. Vítězem se stal temperamentní Badyho syn Mefist s Květou Valušovou a její nenapodobitelnou povelovou technikou (brrrrr, titititi atd.). Bady obsadil čestné 4. místo.

S Badym jsme si vyzkoušeli agility (až ty zkoušky dojdou...) a k mému údivu to 50-ti kilové zvíře projevilo zájem, dokonce bez problému prolítl tunelem a tunel kupodivu zůstal na místě! Rozhodně to bylo inspirativní.

Děkuji Janě Baudyšové za krásný víkend a moc doufám, že tímto byly položeny základy dlohodobé tradice setkávání rodu Kesiďáků.

Fotky ze setkání najdete tady.

Krásné fotky provokatéra Pavla(nedal pokoj tomu Badymu a nedal, ale Baďas se vyprovokovat nenechal) budou na stránkách CHS Kesidy.

 

 


/14. 9. 2009/

05.09.2009 - Haiti a Havana

Přidávám ne sice čerstvé ale krásné fotky Badyho holek z nových domovů :

   Haiti samoobsluha :                        Haitin kouzelný kukuč:

    

   turistka Havana :                                    Havana s parťákem:

 


/5. 9. 2009/

23.- 30.08.2009 - LVT Větřkovice - VPG 3

Poslední srpnový týden jsme s Badym strávili s báječnou partou pejskařů na výcvikovém táboře Martina Uřičaře. Počasí bylo nádherné, parta lidí přímo vysněná, psi byli fajn, jediná vada je, že trval jenom týden. Hovawarti byli zastoupeni (kromě nás) ještě černou Kalinou Royal Safe s Vojtou Petrovským a černoznakatými holkami Dafne Indiánská maska a Kiwi Royal Safe s Jirkou a posléze i Romanou Zemanovými.

Na závěr tábora, když už psi opravdu nemohli, se nás pár pokusilo zdolat nějakou tu zkoušečku. Za hovawarty nastoupila Kiwi s Jirkou na IPO-V a já s Badym jsme se pokusili zdolat naši poslední všestrannou trojkovou zkoušku VPG3. A protože hovawarti jsou šikovní, tak (hurá hurá) jsme to zvládli.

 

Takže, dne 29.08.2009 :

Kiwi Royal Safe s Jirkou Zemanem složili zkoušku IPO-V (body nevím ale učitě zjistím)

a Anzi-Bady Kesidy složil ve svých necelých čtyřech letech svoji třetí trojkovou třistabodovou zkoušku - VPG 3 se ziskem bodů 93 stopa (v lijáku a s pochvalou rozhodčího), 82 poslušnost (s omluvným úsměvem psovoda) a 87 obrana (tady se Bady rozjel, takže si vysloužil aplaus přihlížejících - dodatečně děkuji!).

Bady, jsi báječný, děkuji!

My jsme slavili hned v sobotu, kdo nám fandíte, připijte si s námi alespoň na dálku a hurá do dalšího výcviku.

 

Fotodokumentaci najdete tady

 


/30. 8. 2009/

19.08.2009 - Heraclea

Poslední zprávička je od Heracley (Šamorín) : v novém domově se hned spřátelila s kočičákem, je nezbedná, ráda se koupe a v neděli se dokonce chystá na cvičák :

 


/19. 8. 2009/

18.08.2009 - Hudson

Přidávám fotečky Hudsona v novém domově (Bratislava) i s jeho velkým kamarádem Randym :

 

 


/18. 8. 2009/

17. 08. 2009

I Hanička (Hanoi) už našla svoji novou rodinu a tak všechna Badyho štěňátka jsou zadaná a ve svých nových rodinách. Všem přejeme milující páníčky a páníčky prosím, aby občas dali vědět, jak se prckům daří a poslali nějakou fotečku.

Doma ještě zůstávají 2 krásní plaví kluci z vrhu "G", kteří zatím čekají na své nové rodiny.


/17. 8. 2009/

11.08.2009 - Haiti a Havana

Postupně začínají docházet zprávy a fotečky z nových domovů. Haiti i Havana (Lada) se zabydlely bez problémů a s plnou zodpovědností se ujaly výchovy svých lidiček :

    Haiti :                                             Havana (Lada):

 


/11. 8. 2009/

06.08.2009 - Houston Kráľovská stráž

Neodolala jsem a přidávám fotečku Badyho sedmitýdeního synečka Houstona, který roste čím dál tím víc do krásy :


/6. 8. 2009/

26.07.2009 - zkoušky Vojkovice

Po dlouhé době úpadku naší pracovní morálky jsme oprášili vědomosti a vydali se do Vojkovic pokusit se o zdolání další pracovní mety. Počasí nám vcelku přálo, Bady podal svůj standartní zkouškový (tedy atypický tréninkový) výkon a se ziskem bodů 97/86/78 jsme složili zkoušku VPG 2.


/27. 7. 2009/

24.07.2009 - Meggy Černá Tečka

Včera jsem dostala jeden velmi milý e-mail z Polska : napsala mi majitelka Badyho černoznakaté dcerušky Meggy Černá Tečka. O Meggince píše : "Meggy je velmi živá, plná energie, nedovolí nám nudit se. Zároveň má moc chuti do učení se nových povelů,což se jí výborně daří" (doufám, že překlad je dobře ). Meggy má už za sebou první výstavu ve Wroclawi, kde obdržela hodnocení VN.

Meggy Černá Tečka - 6 měsíců :

          

Celý táta, že ?!

Ještě jednou moc paní Izabele děkuji za zprávy i fotečky a doufám, že nebyly poslední.


/24. 7. 2009/

18.07.2009 - návštěva "H"vrhu v Martině

V současné době se uchází o titul jednoho ze Sedmi divů světa Pravčická brána a Štrbské pleso. Já jsem našla svůj sedmý div světa v sobotu na jedné zahrádce v Martině v podobě 21 huňatých hovawartích kuliček.

Při našem příjezdu bylo neskutečné horko a tak se kuličky povalovaly, kde našly chládek, a i přesto se kolem nás pořád motalo pár úžasných štěňátek. Všichni jme si mnohokrát prošli milým oblizovacím seznamovacím rituálem a zkusili si něžný stisk štěněcích zoubků. Hudson se projevil jako technický typ, jemně a bez sebemenšího poškození mi rozepl sandály, Hollywood je klidný mazel, Hatteras je společenský miláček, Hurrican je společenský temperamentní psík, Haiti má strašně roztomilý kukuč, Helenka je něžný mazlík, obryně Havana je klidná síla,......

Přišla se s námi přivítat i dospělá část smečky. Fidži hned přijala Badyho i nás za bezva kamarády. Cortina, Afrika i Agaia nejdřív daly najevo, že jsme u nich pouze na návštěvě ale poté co zjistily, že mám kapsu narvanou piškotkama, nás adoptovaly (zejména mě s tou kapsou).

Později odpoledne se naštěstí zatáhlo a ochladilo, takže jsme měli možnost vidět v akci celou 21 člennou hovawartí školku a stálo to za to!

Výběr z asi dvoustovky fotek je tady , podívejte se.


/19. 7. 2009/

17.07.2009

Právě dnes slaví Badyho "M" potomci půl roku ( všechno nejlepší !) a právě dnes mi poslal Macův páneček dvě fotečky malého oslavence :

         

Shodou okolností jsem dneska kolem Maca jela, tak jsem zkusila štěstí a vyšlo to - Mac s pánečky mě přivítali na zahradě. Musím říct, že Macovo přivítání bylo stejně bouřlivé jako Mefíkovo. Mac za ten měsíc, co jsem ho neviděla, neuvěřitelně zmohutněl, je z něho úžasný huňatý medvěd. S pánečkem tento týden absolvovali první cvičební lekci u Martina Uřičaře, který, jak se mi včera na obraně svěřil, je z Maca nadšený. Strašně rychle se učí a do výcviku je prý jako drak. Můžu povrdit, že do mazlení je jako drak určitě.


/17. 7. 2009/

15.07.2009

Bermudský trojúhelník vydal svá tajemství, kablík k foťáku se vynořil z hlubin a já jsem konečně mohla přidat do fotogalerie z Vojkovic 9/7/09 fotky Kaliny Royal Safe (fotečky Agiry byly bohužel všechny rozmazané) a založit sekci fotogalerie z návštěvy Kely s Badyho synečkem Mefistem na Čeladné 3/7/09.


/15. 7. 2009/

15.07.2009 - "H"

V neděli oslavila Badyho mimča 5 týdnů a jsou z nich krásní chlupatí medvídci. Už se moc těšíme na příští neděli, kdy pojedeme na otcovskou vizitu.

Volní jsou ještě dva plaví kluci,

       Hurrican :                                             a Hollywood :

               

                               

 

 


/15. 7. 2009/

14.07.2009 - Benji a Viky

Přestože se o kočkách říká, že jsou samotářské, našel si náš tygr Benji kouzelného kamaráda Vikyho. Kupodivu nejde o bezdomovce, který se u nás zachraňuje před smrtí hladem, ale o opečovávaného kocourka z nedaleké chalupy, který (kromě toho, že si vždycky napráskne břicho a že toho dokáže spořádat!) si opravdu chodí s Benjim hrát. Jejich divoké honičky po stromech se mi vyfotit nepodařilo, ale oba pány při odpočinku a jejich něžné tanečky ano (nikdy se nepoperou, na drsné hry mají moje ruce). Bady ho už do své kočičí smečky adoptoval a i Viky zjistil, že ta divná chlupatá obluda, kterou ty ostatní kočky milujou, je celkem neškodná.


/14. 7. 2009/

09.07.2009 - obrana Vojkovice

Jako každý čtvrtek i tentokrát jsme se vydali do Vojkovic na obrany. Sešla se nás pořádná kupa, hovawarti byli zastoupeni plavou Agirou Lumakuto s Alenou, celočernou Kalinou Royal Safe a Baďáskem. Figurant Martin si zvolil poněkud opožděný leč dramatický příchod provázený bouřkou a pořádným lijákem. Nicméně než jsme se stačili podělit o všechny kynologické drby bylo modro a šli jsme na věc. Kousání odsejpalo jedna báseň. Pracovní nadšení přítomných hovíků jsme se snažily s Alenou fotograficky zdokumentovat, zatím přikládám výběr foteček Badyho pořízených Alenkou, protože můj stahovací kablík se přestěhoval z černé díry do bermudského trojúhelníku. Ale hledání nevzdávám !


/11. 7. 2009/

05.07.2009 - 4 týdny "Háček"

Kluci a holky z Kráľovské stráže dneska slaví 4.týdny. Všichni už mají vybraná jména a volní jsou ještě 2 plaví pejsci a 2 černoznakaté holčičky.

Seznamte se s plavým pejskem Hatterasem : 


/8. 7. 2009/

03.07.2009 - Kely s Mefistem

I druhá návštěva Kelynky s Mefistem vyšla na krásný slunečný den. Z auta se oba přiřítili bleskovým tempem k bouřlivému přivítání a nutno říct, že až na krátký odpočinek se ve stejném tempu odehrávala celá Mefistova návštěva. Kromě toho, že z něho roste krásný, přátelský a veselý pes, oplývá temperamentem hodným kulového blesku. Ani náš divoch Benji, který návštěvu pozoroval usazený na stole, tu dělovou kouli nestíhal sledovat.

Takže moc doufám, že alespoň na některé z fotek nebude jenom plavá šmouha ale občas i kousek psa. Pravda, tím základním předpokladem však je, že stahovací kablík k foťáku se vynoří z oné černé díry, ve které momentálně přebývá. Pracujeme na tom.


/8. 7. 2009/

21.06.2009 - 2 týdny "Háček"

Takhle se dívá na svět Badyho čtrnáctidenní syneček z vrhu "H" Kráľovská stráž :

Další fotografie miminek i váhová tabulka vrhu "H" tady.


/22. 6. 2009/

08.06.2009 - Mac Černá Tečka

Nedávno se mi ze Staré Bělé ohlásil páníček Maca, jestli bych mu doporučila nějakého výcvikáře, aby kluk neudělal tátovi ostudu. Tak jsme se domluvili a dneska nastal den D, kdy jsme po dlouhé době uviděli Badyho dalšího syna. V Bělé na zahradě nás uvítal nádherný mazlivý plyšáček se stejně tmavým kukučem jako brácha Mefist. Po krátké seznamce Maca s tátou a se mnou (hodná teta s piškotama!) jsme odjeli na cvičák za Martinem. Kluci se seznámili, domluvili, tak uvidíme, jak jim to půjde. Pak mu táta Bady předvedl, jak vypadá pes obranář a Macova rodinka se s námi rozloučila a odjela domů.

Výběr z té kupy fotek je tady.


/8. 6. 2009/

07.06.2009 - vrh "H" Kráľovská stráž

Báječná zpráva ze Slovenska - zcela podle předpokladů se dneska Cortince a Badymu narodila kupa štěňátek ve složení : 4 kluci plaví, 1 kluk čeroznakatý, 2 plavé a 4 černoznakaté holčičky. Dohromady dají hezkou fotbalovou jedenáctku! A kdyby to někomu bylo málo, tak 4.6 se tamtéž Cortinině mamince Africe Gora Monte narodilo potomků 10. Vše k vidění na stránkách CHS Kráľovská Stráž.

Takže milí zájemci o krásné štěňátko, piště, volejte či mailujte, výběr je široký!


/7. 6. 2009/

05.06.2009 - návštěva Kely s Mefistem Černá Tečka

V pátek odpoledne jsme na Čeladné uvítali velice milou návštěvu z Veřovic - Badyho synečka Mefista s mámou Kely a paničkou Květou. Bady návštěvu přijal nadšeně, protože se mylně domníval, že si dá repete z listopadu. A Mefist se neméně nadšeně přivítal s tátou, se mnou (dokonalou očistou obličeje), se sousedy (povinná chvilka hlazení skrz plot) i s kocourem Benjim (to hromové "haf" kterým oslovil kocoura posadilo i mně). Zvědavě prošmejdil co se dalo, ochutnal co našel, a to nemyslím jenom jídlo, objevil tenisák a na odchodu statečně překonal příkré schody. K večeru jsme se vydali na naši obvyklou trasu chata - hospůdka Pod břízami, protože cestu až k hospůdce lemují perfektní stopovací louky. U první louky jsme potkali moje chlapy (dva syny a manžela), tak jsem byla zvědavá, co na ně Mefist. A milý Mefík se pověsil za ocas tátovi, který chlapům běžel nadšeně naproti, a na přivítanou dal každému z nich krásně mokrou pusu. S Badym jsme na první louce zvedli naši dvouhodinovou stopu, našel sice všechno, ale soustředění stálo za starou belu. Po cestě nám předvedli Kely s Mefíkem, jak si představují procházku - to jsou ty barevné šmouhy na fotkách, protože ti dva se přemísťují tryskem ve formě chlupaté koule. A na další louce u hospůdky nám předvedli svoje stopovací umění Kely s Mefistem. Byla jsem překvapená, s jakou radostí a soustředěním si svoji stopičku našel Mefík. Jaký je šikula prokázal i na parádní poslušnosti a to včetně provádění povelu, dokud není zrušen jiným. Mefist mě moc potěšil, protože to je veselý, temperamentní a parádně kontaktní chlapeček (že se mu vyplatí kontakt s mojí pravou kapsou plnou piškotů, na to přišel hned) s nádhernýma tmavýma očima a pigmentací. Už se moc těšíme na příští návštěvu.

Tady jsou nějaké fotečky z návštěvy.


/6. 6. 2009/

26.05.2009 - květen v Beskydech

Po dlouhé době jsem zase oprášila foťáček a zdokumentovala poklidné soužití naší pso - kočičí smečky (kočičí smečka je zastoupena poměrně sporadicky, protože zbytek byl v panujícím vedru zalezlý kdekoliv ve stínu), Badyho první jarní koupání a podělila se s vámi o nádherné Čeladenské panorama - navštivte květen 2009 ve fotogalerii.


/26. 5. 2009/

21.05.2009 - obrana Vojkovice

Dneska jsme kvůli vedru nejeli jako obvykle na obrany k Martinovi do Vratimova, ale vydali jsme se za ním v pozdních odpoledních hodinách na cvičák do Vojkovic. A dobře jsme udělali, protože nás na tamním cvičáku čekalo velice příjemné překvapení v podobě dvou šaramantních hovawartích slečen s príma paničkama a kamarádka Zuzka s maliňačkou Tarou. Z Havířova přijela Agira Lumakuto s Alenou Bilanovou a z Vyšních Lhot půlroční štěndo Aura od Jičínky s Noemi Lisníkovou. Při příchodu nás velice mile přivítala Noemi s Aurou, tak jsme je na oplátku zavedli k blízkému potoku, do kterého se Bady vřítil, jak je jeho dobrým zvykem, a už nadšeně lovil kamínky. Auře se to očividně zalíbilo, tak se s vervou vrhla do vody za Badym. Pravda, sice přitom zapomněla na druhém konci vodítka svoji paničku, ale bylo opravdu horko, takže ty boty a kalhoty od kolen dolů nacucané vodou se daly zvládnout. No a za chvilku se dostavil kynologický Havířov v podobě Agiry s Alenou(a foťákem!) a Zuzky s Tarou a nastal (alespoň pro mě) ten vzácný okamžik, kdy nejpočetněji zastoupené plemeno na cvičáku byl HOVAWART. Figurant Martin na sebe nenechal dlouho čekat a šlo se na věc. Aura byla na obraně poprvé, tak se s Martinem jemně seznamovala. Agira šla na peška s ohromnou vervou a kousala jako ďábel, myslím, že Martin byl MOC spokojený! A Bady se před dámami nemohl shodit, takže se předváděl, jaký je drsňák.

Díky Alence, která s sebou měla foťák a vše zdokumentovala, si pár foteček můžete prohlídnout tady.


/22. 5. 2009/

03.05.2009 - Březost Cortiny potvrzena

První máj, který jsme chtěli oslavit prací, nám pracovně moc nevyšel. Zkouškařů nás bylo přesně pět a jelikož to jeden vzdal, tak se žádné VPG 2 nekonalo. Trošku to zamrzelo, protože Bady byl hezky připravený a v dohledné době se žádný další termín nerýsuje. Alespoň jsme se parádně prospali!

 

Co ale vyšlo moc moc dobře, byly námluvy Cortiny Kráľovská stráž a Badyho, a (přibližně) 7. června by měli oba rodiče uvítat na světě vrh "H" Kráľovská stráž !!! Vrh bude mít podle pravidel SHK statut výběrového chovu. Takže všichni už se moc těšíme a držíme pěsti, ať jde všechno jak má !


/3. 5. 2009/

13.04.2009 - Velikonoce

Velikonoce jsme strávili tradičně netradičně výšlapem po Beskydech. Tentokrát jsme s ohledem na Badyho včerejší sportovní výkon zvolili nenáročnou trasu z Malenovic, směr Lysá, pod Ivančenou jsme to vzali po cyklotrase (dosud vhodná pro běžkaře) přes Ondrášovy díry a hospodu U Veličků zpátky do Malenovic k hotelu Petr Bezruč. A dobře jsme udělali, protože zatímco v údolí se držela mlha, na horách svítilo krásné jarní sluníčko. A protože foťáček trasu absolvoval s námi, tak máme i pár obrázků. 


/14. 4. 2009/

12.04.2009

Dnešní den pro nás začal časně, budíček ve 4:50, vyvenčit a hurá na sraz stejně postižených do Vojkovic. Příroda při nás stála, protože místo suchého horkého slunečného dne bez mráčku nás uvítala mlha, zima a báječná rosa (přírodo DĚKUJI). Zatímco část účastníků odjela na stopy, Bady ještě dospával. Po osmé už šlo všechno ráz na ráz, a už jsme šli na řadu - poslušnost, stopa, obrana. A protože je Bady šikulka, tak nás pan rozhodčí ohodnotil následovně : stopa 93b., poslušnost 80b. (opět bez žebříku) a obrana 90b.!!!

Takže suma sumárum, 12.4.2009 jsme složili zkoušku ZVV3 s bodovým ohodnocením 263b. (D). Bady, děkuji.


/12. 4. 2009/

05, 07.04.2009

V neděli a v úterý k nám zavítala velice milá návštěva ze Slovenska, Badyho černoznakatá nevěsta Cortina Královská stráž. Krytí bylo velice příjemné, Cortinka Badyho nejdřív koketně prohnala po zahrádce (ještě že ji máme malinkou) a pak už šlo vše rychle, od první pusy na čumáček do svázání neuběhlo víc než pět minut. V úterý už Cortince stačilo jenom jedno malé vyzývavé kolečko a bylo nakryto. Takže teď už nezbývá než držet palečky, aby se na začátku června oba rodiče dočkali svého druhého vrhu.

Pár foteček z krytí najdete tady.


/8. 4. 2009/

28.03.2009 - MR HW Velká Bíteš

Do Velké Bíteše jsme si jeli převzít cenu za pracanta Badyho a mistrovství republiky HW jsme se zúčastnili jenom jako diváci. Pro mě to bylo poprvé v kynologickém životě, kdy jsem se mohla na pana rozhodčího podívat s klidem v duši (a zejména v podbřišku) jako na vcelku milého pána. Setkání s hovíkáři bylo príma a stejně príma byli i stateční soutěžící. Pokochali jsme se poslušnostmi IPO1 a ZPS1 a stihli jsme i obrany, kde parádně řádili samí plaváci. Stopy jsem už neviděla, protože mě odtáhla hladová mužská část naší výpravy do hospody. Ale všem jsem usilovně držela pěsti, protože začal foukat moc silný vítr a stopy nebyly na žádné zelené travičce, ale na hlínobahně, prostě stopařský horor. Ještě že jsme byli jenom přihlížející!

Jak to všechno dopadlo si přečtěte na stránkách HwK .

Gratuluji všem vítězům i všem soutěžícím!!!

Jak už je naším dobrým zvykem, tak foťák si užíval tepla domova, takže máme jenom pár "fotek" z mobilu.


/29. 3. 2009/

21.03.2009

Vloženy fotky Maca a Mefista.


/20. 3. 2009/

14.03.2009 - Mac a Mefist

V sobotu jsme opět zavítali do Veřovic, kde nás čekali už jenom dva kluci - Mac, kterého na podlední chvíli zájemci odřekli a Mefist, který zůstane u mámy. Oba kluci byli zrovna na zahrádce, kde nás bouřlivě uvítali, zejména taťku. Mac se ukázal jako pohotový lapka, nejdřív se zmocnil obalu na foťák (o který vzápětí svedli bráchové boj), potom ukradl naše vodítko a nakonec se pokoušel odtáhnou tašku, ale to hoch přecenil svoje síly. Z Badyho jsme potom na procházce (spíš plavbě všudypřítomnými močály)  udělali krásného plavoznakáče a ke štěňatům jsme se vrátili zrovna při návštěvě dalších zájemců o plaváčka. Bady se ukázal v celé své krásné špinavosti a bez mrknutí oka vydržel dlouhý přímý pohled z očí do očí (ze vzdálenosti 20 cm) nového majitele Maca. Ukázku pohodového charakteru hovíka dovršil tím, že si uprostřed kruhu devíti diskutujících hodil nerušeného šlofíka. Krátce po odchodu zájemců jsme se dojatě a opět bouřlivě (oba bráchové jsou neskuteční mazlové) rozloučili a odfrčeli na druhou stranu kopce.

Fotečky z návštěvy vložím, až přijedou s manželovým notebookem z Prahy.


/17. 3. 2009/

09. 03. 2009 - pracovní HW SHK

V soutěži SHK o nejúspěšnějšího pracovního hovawarta roku 2008  Bady vyhrál kategorii zahraničních psů (soutěž je rozdělena do kategorií "pes ze SR" a "pes ze zahraničí") a zároveň získal nejvyšší počet bodů (140,5) z obou kategorií.


/9. 3. 2009/

01. 03. 2009 - štěňátka "M"

Dneska jsme se opět vydali do nedalekých Veřovic, abychom se podívali, jak vypadají šestitýdenní štěníci. Kelynka nám na přivítanou provedla důkladnou obličejovou očistu a totéž se opakovalo po vejítí do jámy lvové, neboli ke štěníkům. Holčičky měly půlnoc, ale pánové se hned porvali o naše klíny, tkaničky, ruce a maximální pozornost. Všichni jsou parádní mazlíci, koneckonců si mohli vybrat, jestli po mámě nebo po tátovi. Většina si už našla svoje nové páníčky, zbývá už jenom jeden plavý pejsek. Takže kdo má zájem o jednoho krásného a maxipřítulného plaváčka, ozvěte se.

  Fotodokumentace z návštěvy je bohužel velmi skrovná, neb nám po pár fotkách umřel foťák, prostě klasika. Tak se na tu trošku podívejte tady.


/1. 3. 2009/

17.02.2009 - návštěva

Dnešní návštěva byla neočekávaná ale o to více vítaná - podařilo se mi v Ostravě ulovit a na odpoledne odvést do Beskyd našeho chovatelského taťku Rudu Baudyše i s Badyho maminkou Kesinkou . Přivítání dopadlo skvěle a po počáteční výchovné lekci, kterou oběma hafanům (Badymu a Aronkovi) udělila Kesinka (k zadku se nepřibližuj!) jsme se s vzornou psí smečkou vypravili na sněžnou výpravu. Sněžná byla trošku moc, protože když už přešla vánice, tak jsme prozměnu zapadli do třičtvrtě metrové vrstvy sněhu (ale ta cesta tam fakt je!). Hovíci to zvládli s přehledem, jenom Aronka jsem musela zachraňovat v náručí. Kesinka se pak v naprostém klidu seznámila s některými členy naší kočičí smečky a v klidu byly kupodivu i kočky, asi jim bylo jasné, že Kesa je po Badym takže pohoda. V té pauze mezi vánicí a zapadnutím ve sněhu se podařilo udělat pár fotek, tak se jukněte. 


/18. 2. 2009/

11.02.2009 - pracovní HW 2008

V soutěži o pracovního hovawarta roku 2008 se Badečkovi podařilo prozkouškovat na krásné druhé místo s bodovým ziskem 393 b.

Gratulujeme Cindy von Philippsorf za vyčuchání a úspěšnou obhajobu prvenství, gratulujeme Coney Jantarová zahrada za báječné třetí místo (hle, Bady v dámském obložení) a gratulujeme všem ostatním pracantům a jejich pánečkům, kteří se svým chlupáčům  tolik věnují.


/12. 2. 2009/

07.02.2009 - vrh "M" Černá tečka

Dnes jsme absolvovali otcovskou kontrolu Badyho premiérového vrhu "M" Černá tečka.  Mamka Kely nás přivítala velmi přátelsky a hrdě nám i tátovi předvedla potomky.Miminci právě oslavili 3 týdny a k našemu překvapení už vypadají jako pejsky a pejskové a začínají se výrazně projevovat. Zvědavě se na nás přišli podívat a vehementně zkoušeli, jestli z nás něco nekápne. Někteří byli pořádně komunikativní a jasně nám dali najevo, že jsou středem vesmíru a my se jim máme věnovat. Prostě ta nejlepší televize na světě (a kdyby mě manžel díky kuřáckému absťáku nevytáhl ven, tak u miminek sedím ještě teď). Pár foteček z návštěvy najdete ve fotogalerii. 


/7. 2. 2009/

17.01.2009 - štěňátka

Dovolujeme si oznámit, že v sobotu 17.1 si Bady odbyl svou rodičovskou premiéru a stal se otcem 9 psích miminek, což bylo trošku překvápko vzhledem k očekávanému počtu 4 - 6 štěňat. Vrh se trošku "potatil" a "pochlapil", mamince Kely Černá tečka se totiž narodilo 5 Baďásků (tedy kluků plaváků), 1 kluk čeroznakatý, 2 plavé holčičky a 1 černoznakatá. Maminko Kesinko, už je z tebe babka!!!

Takže zájemci o toto nádherné plemeno, volejte a pište, budeme se těšit!


/18. 1. 2009/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Ing. Michaela Neumanová

Čeladná 62E, 739 12

Mobil: 604 287661

E-mail: info@anzi-bady.cz