Hovawart Anzi-Bady Kesidy

Přeskočit na menu

Archiv novinek - rok 2010

12.12.2010 - Matýsek

Přišel, ale podle stop ve sněhu spíš "byl přijít", v neděli ráno. Málem nám vyřval díru do dveří a když jsem otevřela, tak se Badymu pod nohama domů vřítila malinká něžná zrzavá kulička. Badyho okamžitě adoptoval za mámu (vždyť má stejnou barvu, tak co jiného by to mohlo být?!) a do náruče se stulil, jako by se tam narodil. A bylo rozhodnuto.

Takže představuji náš předčasný vánoční dárek a nového člena naší smečky, asi dvouměsíčního kocourka Matýska Maxwella :

      

A tady je pár foteček obou našich domácích kocorků - Benjiho a Matýska.


/23. 12. 2010/

10.12.2010

Dneska slaví to naše krásné milované chlupaté mimino Anzi-Bady Kesidy a s ním i jeho sourozenci "A" vrhu Kesidy 5. narozeniny. Je neuvěřitelné, jak rychle těch pět let s Badym uběhlo a jaký nový báječný rozměr našim životům dal (a to i zarputilým antipejskařům!). Bady, děkujeme, a přejeme tobě i bráškům a sestřičkám ještě spoustu šťastných let v kruhu svých rodin.


/10. 12. 2010/

Hanoi Kráľovská Stráž

A další výborná zpráva ze Slovenska - i Hanička podstoupila RTG vyšetření kloubů a výsledek je ten nejlepší - DKK 0/0, DLK 0/0 ! Hurá a gratulujeme a taťka Bady děkuje za krásný dárek k narozeninám.


/10. 12. 2010/

Houston Královská Stráž

Trošku se zpožděním ale o to s větší radostí - v srpnu absolvoval Houston svod mladých s nádherně čistým svodovým kódem 5AR (požadovaná mohutnost a ušlechtilost, typický představitel plemene, chrup kompletní bez zdvojených zubů). Gratulujeme majitelům i paní chovatelce!


/9. 12. 2010/

Hanoi Kráľovská Stráž

Posíláme gratulaci na Slovensko Marianovi s černoznakatou Badyho dcérenkou Haničkou (Hanoi KS) za získání krásného V1 na Mezinárodní výstavě v Nitře (20.-21.11.2010).

 


/25. 11. 2010/

Fotky z víkendu HWPS 28.-31.10.2010

Za první fotečky zde děkujeme Lence Markovičové (Celsea Černý vítr).

Za další kupu překrásných fotek děkujeme Hance Jemelkové (CHS Moravia Hovacor).

A nejčerstvější nadílka se objevila na stránkách Hovawart-Pro-Sport díky Alence a Erikovi (CHS Ijsbeer).


/3. 11. 2010/

28.-31.10.2010 - VV HWPS

Prodloužený víkend jsme strávili v rekreačním areálu Kamínka u Kroměříže ve společnosti (a to přímo mezinárodní) stejně postižených jedinců propadlých plemeni hovawart (Lessinka si o sobě určitě myslí, že je hovice). Areál samotný je velice pěkný a hlavně se může pochlubit velkou a krásnou hospodou, kde naše chlupáče v pohodě přivítali.

A nemohlo být jinak než báječně, protože kromě vybrané společnosti nám pořadatelé Erik a Alena Celí objednali totálně modrou oblohu, špičkovou výcvikářku Mirku Marcišinovou a "hovawartího" figuranta kecku Mirka Valentina. Měli se oba co otáčet, protože se nás sešlo tuším 30 cvičících psisek a to už dá zabrat! Já jsem byla mile překvapená velkým množstvím hovawartích mimin a zájmu jejich majitelů o výcvik.

11 odvážných v neděli nastoupilo ke zkouškám dle KJ Brno (ZOP) a že všichni ty tři dny pilně pilovali, tak taky všichni zkoušku udělali - ještě jednou moc gratulujeme!

Děkujeme organizátorům Alence a Erikovi Celým (HWPS) za akci, která pohladí na duši, a už si nás můžou napsat na seznam účastníků té příští.

Náš foťáček tentokrát sice doma nezůstal, ale to bylo v podstatě jedno, protože neopustil patřičnou kapsu tašky. Takže zkusím vyžebrat nějaké fotky na pořadatelích a až se na jejich i jiných stránkách fotky objeví, přidám odkazy.


/1. 11. 2010/

25.10.2010 - Houston KS

Další dobrá zpráva ze Slovenska - i černoznakáček Houston Kráľovská stráž podstoupil RTG DKK se stejně krásným výsledkem A/A, gratulujeme!


/25. 10. 2010/

13.10.2010 - Hurrican KS

Před chvílí mi éterem přiletěla velice příjemná zpráva - Hurrican Kráľovská stráž absolvoval RTG DKK s výsledkem A/A. Gratulujeme!!!


/13. 10. 2010/

26.09.2010 - March Černá Tečka

Dalším šikovným pracantem je March, který se svojí paničkou Evou složil v super hnusném počasí úspěšně zkoušku ZZO. Oběma moc i s taťkou Badym gratulujeme a držíme palce do další práce.


/29. 9. 2010/

22.09.2010-sraz Kesiďáků

Do fotogalerie přidány fotky ze srazu, přehršel foteček je k vidění na stránkách táty vrhu "C" Dantese Gora Monte a další fotodokumentace se určitě brzo objeví na stránkách mateřské CHS Kesidy.


/22. 9. 2010/

18.09.2010 - Mac Černá Tečka

Zatímco Kesidy rodina si užívala na srazu, Mac se svým pánem absolvovali svou pracovní premiéru a úspěšně složili zkoušku ZZO a to u velmi přísné paní rozhodčí . Kluci mi udělali velkou radost a já jim držím palce do další práce!


/20. 9. 2010/

Mates Černá Tečka

Jako první z vrhu M absolvoval RTG vyšetření a výsledek je potěšující - DKK i DLK 0/0!

Gratulujeme!


/20. 9. 2010/

17.-19.09.2010 - sraz Kesiďáků

Rozrůstající se Kesidy rodina se tentokrát sešla v krásném kempu Velkopařezitý v Řásné u Telče. Kemp je posazen mezi dva půvabné rybníky na kraji krásného lesa plného hub. To množství bylo neuvěřitelné, ještě teď mi krvácí moje houbařské srdce!

Účast byla hojná a setkání jako vždy milé, byť krátké. Bady se tentokrát kvůli své bolavé pacce účastnil pouze staticky, zato padl do oka personálu místní hospůdky, který si dal za úkol toho medvěda vykrmit. Bylo to velmi milé a Badyho zažívací trakt tuto péči naštěstí zvládl bez následků.

Setkání se z Badyho dětí zůčastnili tři zástupci M vrhu Černá Tečka - Mefist, zmenšená kopie táty, March s nádherným černým kukučem a černoznakatý Mates, z kterého vyrostl úctyhodný pes.  Všichni kluci jsou veselí a temperamentní a je radost s nimi pracovat.

Fotografie (tentokrát foťáček nezahálel) přidám později.


/20. 9. 2010/

Léto 2010

Poslední týden v srpnu jsme se s Badym tradičně zůčastnili LVT ve Větřkovicích. Tradicí už je termín a príma pejskařská parta, i když tentokrát byl Bady jediným zástupcem hovíků. Jak se zdá, tak se bohužel tradicí stává i háravka v sousední chatce a musím říct, že tentokrát to s Badym cloumalo řádně. No, celý tábor se bavil a to včetně pana rozhodčího při nástupu na zkoušky, neb ho přivítal Bady stojící na stole na verandě chatky. Takové vřelé uvítání nečekal (i když adresát byl jiný) a hned mu stoupla nálada (zvlášť když zjistil, že snad poprvé nejdeme na zkoušku). A na tu zkoušku jsme nešli, neb nám ji pan "ředitel" Martin zatrhl - chtěla jsem dlouhou stopařskou, ale Martinovi se do pochoďáku nechtělo. Je fakt, že tráva byla poněkud víc než přerostlá a rozsáhlá pole v průběhu týdne polili chemií.

Mou důslednost fotografa jsem tentokrát dovedla k dokonalosti, protože foťáček celou dobu spokojeně odpočíval doma na stole.

Tak jsme alespoň zdokumentovala naši zvířecí rodinku na Čeladné - Badyho v řece Čeladénce tentokrát s krásně čistou vodou a naše nové kočičí kamarády, kteří se k nám stěhují i přes přítomnost velkého psa a hlavně naší domácí kočičí mafiánské smečky. Mimochodem, to malé bílomourovaté není jeden kocour, ale dva bráškové, Franta (Izák) a Felix.


/16. 9. 2010/

March Černá Tečka

Moc děkuji za zprávu Marchovy paničky, že spolu s Marchem úspěšně  složili zkoušku ZOP (4.7) . Oběma posíláme velkou gratulaci a držíme palce i tlapky na tu příští!


/17. 8. 2010/

28. 07. 2010 - fotky VV Slňava

Do fotogalerie jsem s laskavým Rakyho (Roman Rakovan) svolením vložila krásnou sobotní obranářskou sérii Badyho z výcvikového víkendu SHK v Piešťanech - Slňave.


/28. 7. 2010/

27.07.2010 - oční vyšetření

V úterý jsem Badyho dovlekla na veterinu za panem doktorem oftalmologem, aby mu provedl vyšetření na dědičná oční onemocnění. Toto vyšetření je u některých jiných plemen v ČR povinné a v Rakousku(ne-li i jinde) je vyžadováno i u hovíků.

Výsledek je výborný, vyšetření na všech šestnáct zkoumaných chorob je negativní (zcela přesně "zvíře je prosté klinických příznaků typických pro dědičná oční onemocnění..." uvedená v dokladu o vyšetření).

Bady byl naprosto perfektní, celou sérii vyšetření absolvoval v absolutním klidu bez jakéhokoliv náznaku odporu a oddaně si zírali s panem doktorem z oka do oka. Za to si vysloužil uznání od pana doktora i sestřičky, která měla z nevypočitatelného hovíka strach (dle zkušeností z ordinace), tak aspoň poznala jednoho zcela čitelného.

Fotokopie Dokladu o vyšetření v jazyce českém a anglickém ve Fotoalbu v sekci DOKLADY. 


/28. 7. 2010/

2. - 4.7.2010 - Výcvikový víkend SHK Slňava

Tento horký víkend jsme strávili spolu se slovenskými hovawarťáky a dalšími hosty z Moravy Alenou a Erikem s Arískem (CHS Ijsbeer) na výcvikovém víkendu pořádaném SHK v Piešťanech - Slňave. Nemůžu napsat nic jiného než ....báječné, báječné, báječné....

Ubytování v hotelu takřka luxusní, vedlejší hotel měl úžasně chlazenou terasu a obsluha se skládala z psích fandů, pět minut chůze na cvičák, a koupání coby kamenem dohodil. Na cvičáku nás čekalo pět!!! figurantů, zároveň výcvikářů a príma chlapů (Raky, tiše závidím). Hlavní organizátor Raky (CHS Villa Rivvis), výcvikový referent SHK, měl vše pevně v rukou, takže výcvik probíhal zcela hladce. Bady si za víkend vyzkoušel (i přes obrovskou únavu, která přece jen byla znát) tři figuranty a myslím, že byl spokojen, zejména sobotního si vyloženě zamiloval (doufám, že i figuranti na nás budou vzpomínat v dobrém). V sobotu mezi nás přišla dvojnásobná mistrině světa ve stopách Evka Paňáková, která se s námi podělila o své bohaté zkušenosti ze stopařiny. Evka je na první pohled pohodové sluníčko a to je pro psovoda na stopě to nejdůležitější (jojo, moje nervy!!!), přednáška byla moc zajímavá a doufám, že si někdy dáme repete. Už teď mám kupu otázek.

Každý večer (někteří až do rána) příjemné posezení a pokec s lidmi, které spojuje láska ke psům, co víc si může člověk přát! Snad jenom to, abychom se ve stejně pohodové sestavě a brzo sešli na další akci. Raky, DÍKY!

Foťáček jsme kupodivu nezapomněli doma, ale nějak nebyl pořád čas na focení, takže fotodokumentace není zrovna bohatá.

Další fotky :

hovawarti v Piešťanech, Raky


/12. 7. 2010/

květen 2010 - Mefist Černá Tečka

S Mefíkem a Květou se potkáváme na pondělních obranách, tak jsem oprášila foťáček a na pár fotkách zvěčnila jejich obranářské úsilí.


/23. 6. 2010/

7.6.2010 - "H" Kráľovská stráž

Přesně před rokem se na svět vyklubalo 11 malých Badyho Kráľovských strážníků. Přejeme všem klukům i holkám všechno nejlepší k jejich prvním narozeninám, hlavně báječný psí život po boku svých lidských kamarádů a moc se těšíme někdy nashledanou!


/7. 6. 2010/

6.6.2010 - Hudson Kráľovská stráž

Badyho plavý syn Hudson (prý celý strejda Kondor Plavý vítr) opět boduje - v neděli na Mezinárodní výstavě v Nitře získal svůj třetí titul CAJC a tím se stal Slovenským šampiónem krásy mladých! Do Bratislavy posíláme obr gratulaci a podrbání Hudsonovi :


/7. 6. 2010/

4. - 5.6.2010

Pátek a sobotu jsme strávili v Polsku na návštěvě Badyho potomstva "C" Znad Wielkego kanalu. Z dvanácti štěňat tam na nás čekalo 8, tři holky a jeden kluk už odjeli do svých nových domovů. Cynthia zůstává doma, dalším klukům se odjezd kvůli záplavám odložil.

Mimina jsou krásná, úžasní mazlíci (včetně maminy Eunice) a parádní hračičkové, těžko se od nich odtrhnout (a já mám prý na další štěně ještě čas).

Výběr z velkého množství fotek tady.


/7. 6. 2010/

22.05.2010 - Mefist Černá Tečka

Tato sobota je ryze pracovní. Zatímco my s Badym jsme se bavili úklidem po povodni, Květa s Mefíkem v Třinci úspěšně složili svoji už čtvrtou zkoušku, tentokrát BH. A to navzdory úporné snaze psovoda se nechat ze zkoušky vyrazit, jak přiznala Květa.

Do Veřovic posíláme velkou gratulaci a podrbání Mefíkovi, a už jsem moc zvědavá, která bude ta příští!


/22. 5. 2010/

15.05.2010

Fešák Hudson Kráľovská stráž získal na MVP Bratislava ocenění V1, CAJC a Kvalifikaci na CRUFT´S 2011. Majitelce i Hudsonovi posíláme velikánskou gratulaci :

      


/18. 5. 2010/

29.04.2010 - štěňátka

Do fotogalerie CHS Znad Wielkego Kanalu přidány fotky třítýdenních štěňátek.


/29. 4. 2010/

25.04.2010 - Hurrican Kráľovská Stráž

Moc děkuji mé chovatelské Kesidy rodině - Jarce a Rudovi Baudyšovým - za zaslání fotek desetiměsíčního Hurricana ze svodu v Bojnici. Bohužel přijel necelou hodinku po našem odjezdu domů, takže jsem neměla možnost ho vlastnoručně podrbat, ale podle slov Rudy je to velmi kontaktní, nebojácný a příjemný pejsek, byť v poněkud "blahobytné" kondici (asi dědičná vada!).

 


/29. 4. 2010/

17. - 25.04.2010 - tábor SHK Bojnice

Byl to báječný týden s báječnými lidmi (a já vám všem moc děkuji), které spojuje láska k úžasnému plemeni hovawart. Týden naplněný intenzivním soužitím s našimi chlupáči, výcvikem i hlubokomyslnými (zejména k půlnoci) debatami o nekonečnosti vesmíru. Mnozí zvládli složit zkoušku, někteří dokonce dvě, navíc se úspěšně předvést na výstavě a na závěr neméně úspěšně zbonitovat či absolvovat svod mladých. Všem gratulujeme a už se těšíme někdy příště...

Po osmi měsících jsme viděli některé Badyho potomky z H vrhu Kráľovská Stráž (Hanoi, která každý den přijížděla na výcvik, Heracleu a Hudsona na výstavě a svodu) a velmi mile mě překvapila hlavně jejich klidná a pohodová povaha (žeby po tátovi?!). Bohužel nebylo všechno fajn, návštěvu Houstona KS, který "žije" nedaleko Bojnic, jsem tvrdě obrečela. Pes neuvěřitelně milé a přátelské povahy žije na řetězu pod schody do "domu" na malinkém a (jak to napsat slušně) nevábném dvorku. Je v kondici jatečního prasete a bohužel se současnými majiteli není sebemenší naděje na zlepšení...

Pojďte se podívat do fotogalerie.


/27. 4. 2010/

25.04.2010 - "M" Černá Tečka

Dneska si připsal další zářez do pracovní knížky Badyho syn plaváček Mefík a ve Štěpánově u Olomouce složil už svoji třetí zkoušku, tentokrát ZZO a na výbornou! Květě i Mefíkovi moc gratulujeme a držíme palce, ať stejně krásně vyjde i ta příští!

 

Zároveň gratulujeme majitelům Murphyho k úspěšnému absolvování svodu mladých, který se konal 17.4 rovněž ve Štěpánově.


/25. 4. 2010/

12.04.2010 - vrh "C" Znad Wielkego Kanalu

Na stránky CHS přidány první fotky té Badyho Velikonoční nadílky ve složení 8 kluků a 4 holky, krásná blond záplava!


/12. 4. 2010/

07.04.2010 - vrh"A" Moravia Lamara

Ve středu se mi povedla rychlá přepadovka Alenky a devíti malých Janýsků s maminkou Agirou v CHS Moravia Lamara. Štěňátka jsou kouzelná, takové stádečko piraňek (chudák mamča Agi), ukecaná, zvědavá a mazlivá. A mě nejen za nohavici ale i srdíčko chytil (samozřejmě) ten nejakčnější a nejzvědavější modrý plavásek. Ach jo, šťastní majitelé :

 


/11. 4. 2010/

05.04.2010 - Velikonoční nadílka

Badyho potence má stoupající tendenci a tak se v CHS Znad Wielkego Kanalu na Velikonoční pondělí dočkali bohaté nadílky - mamce Eunice a taťkovi Badymu se narodilo 12! velikonočních plyšáčků s váhou kolem 500g (více zatím nevím).

Mámě gratulujeme a už se těšíme na otcovskou vizitu.


/7. 4. 2010/

03. 04. 2010 - Mefist Černá Tečka

Právě jsem dostala zcela čerstvou a báječnou zprávu z Veřovic - Květa s Badyho synečkem plaváčkem Mefíkem dopoledne složili zkoušku ZPU 1! Posíláme oběma obrovské gratulace, Mefíkovi podrbání a držíme palce do další práce.


/3. 4. 2010/

28.03.2010 - Hudson Kráľovská stráž

Tuto neděli na NVP Nitra zahájil svoji výstavní kariéru Badyho syn Hudson KS. Kluk měl razantní nástup a hned získal od rozhodčího Tibora Havelky ocenění V1, CAJC.

Pan rozhodčí  vystoupení Hudsona s majitelkou krásně okomentoval:

"všetci traja psy sú výborní a napriek najhoršiemu
predvedeniu a úpornej snahe majiteľky o zničenie výstavného postoja je
najlepší pes - Hudson"

Posíláme gratulace do Bratislavy a přidáváme pár foteček z výstavy.


/29. 3. 2010/

21.03.2010

Stopařská speciálka FPr 3

Byla to naše 4. letošní stopa, z louky (navíc nesekané) slezl sníh ve čtvrtek, takže terén zcela přiměřený, foukal čerstvý vítr - prostě pohoda. Nejvíc v pohodě byl Bady, který přes zimu dovedl k dokonalosti heslo "rozhodčí na place, psovod je bez šance" a předvedl zcela individuální pojetí vypracování stopy. Na nášlapu pohodil blond ofinou a krokem plážového povaleče se jal vlnit stopou (na tréninku jsem za ním povlávala já). Do prvního předmětu sice ťukl ale pak usoudil, že bude lepší zkontrolovat vyležený pelíšek místní kočky. Po důkladné kontrole se bez jakéhokoliv hledání napojil na stopu a vlnil se dál. Silný vítr ho snesl ze stopy, přešel lom, ale Bady opět zcela jistě a bez ověřování chytil správný směr a lehce se napojil. Půlku stopy pojal jako vyhlídkovou jízdu. Sice nás to stálo hodně bodů (zisk 85b.), ale rozhodčí i další přítomní projevili uznání, s jak malou námahou dokáže ten pes jít zcela suverénně, jistě a bez váhání a navíc v terénu, kam (jak se vyjádřil kladeč) by nešel se svým psem ani na trénink.

Mě svým výkonem Bady velice potěšil, protože to byla vyloženě zábavná šou, která však svědčí o tom, že ze stopařiny nezapomněl nic a (kdyby to nebyl pes) že jeho smysl pro humor má rostoucí tendenci a máme se na co těšit !

 

Creme Cheesy

Neděli jsme uzavřeli velice příjemnou návštěvou Badyho nateře Cheesi (Awe Kesidy x Dantes Gora Monte) v Krmelíně. Cheese mě  přivítala bouřlivě, strejdu Badyho zvědavě a nebojácně. Moc se jí líbilo, jak se honí za balónkem, tak doufám, že se bude inspirovat. Cheese je fantasticky kontaktní, vnímavá a přímo se dožaduje spolupráce s člověkem. S paničkou Martinou už zahájily výcvik u cvičitelky, která ji hned pochválila. A protože to je vynikající "Badyho" cvičitelka Lenka, tak věřím, že na pracovní úspěchy nebudeme dlouho čekat.

Fotky z milého setkání vloženy do fotoalba.


/22. 3. 2010/

Video obrana Bady 04/2008 - Bojnice

Technický pokrok dostihl i mě a jak se tak brouzdám po hovawartích videích na You tube, tak narazím na krásné video Badyho obrany z jarního výcvikového tábora 04/2008 v Bojnicích. Badyho obranářský partner je báječný figurant Tomáš, je milé si zavzpomínat na jeho údiv, když se na něj poprvé to moje milé telátko vyřítilo. Snad budeme mít možnost si obranu s Tomášem někdy zopakovat.

Podívejte se tady.


/18. 3. 2010/

17.03.2010 - Mac Černá Tečka

Figurant a výcvikář Martin Uřičar zdokumentoval pracovní snažení (poslušnost a obranu) Badyho plavého synečka Maca (nar. 17.1.2009). Myslím, že Mac půjde v tátových šlépějích, podívejte se tady.


/17. 3. 2010/

04.03.2010

Dneska jsme dostali radostnou zprávu z Polska, že únorová návštěva fenečky Eunice znad Wielkego Kanalu byla úspěšná a kolem 11. dubna očekávají narození dalších Badyho potomků. Veterinář na ultrazvuku "stwierdził ciążę mnogą!!!" Tak uvidíme.

Mamce držíme palce a kdyby měl někdo zájem o Badyho potomka, ozvěte se.


/5. 3. 2010/

Soutěž "Pracovný hovawart SHK 2009"

Baďásek v soutěži vybojoval se 162,5 body 1.místo v kategorii zahraničních psů a zároveň získal nejvyšší počet bodů ze všech soutěžících.


/2. 3. 2010/

11.02.2010 - obrana Frýdlant n. O.

Dneska jsme si s Badym zajeli zakousat na figuranta Karla Cvička a k mojí velké radosti jsme se tam potkali s Badyho synem Mefistem Černá Tečka a Květou Valušovou. Mefík vyrostl, začíná mohutnět a Karlovi se moc líbil! A aby nás nebylo (jako hovíků) málo, tak nám společnost dělala i mladá Gaya Z Beskydských Argonautů (otec Atti z Hrabovských stájí).

A že byli oba mlaďoši hodně šikovní můžete vidět tady.


/11. 2. 2010/

08.02.2010

Se ziskem 548b. získaných převážně všestrannými zkouškami se Bady umístil na 2.místě soutěže o pracovního hovawarta HwK ČR 2009.

Gratulujeme stopařské vítězce Cindy von Philippsdorf k zaslouženému vítězství i všem ostatním soutěžícím!


/8. 2. 2010/

29.01.2010

Badyho dorůstající potomci mě přiměli prohrabat se ve starých fotkách (no, moc jich není) a do fotoalba zařadit průřez Badyho 1.rokem života, pro srovnání - tady.


/29. 1. 2010/

27. 01. 2010 - Hudson Kráľovská Stráž

Ze Slovenska došla zprávička od majitelů Badyho plavého synečka  : "Nas Hudson vyrastol - mam pocit ze prerastie Randyho a robi nam velku radost. Je z neho super pes- velmi rychlo sa uci. Uz 2 mesiace pravidene chodime cvicit a robi velke pokroky - vsetky zakladne povely uz mame zvladnute, teraz to upevnujeme a posuvame sa dalej.
Hudson sa mi javi najvydarenjesi z vsetkych nasich psov, aj co sa tyka
povahy a vzhladu. Neviem to asi objektivne posudit , ale podla mna je
velmi pekny..."
Taková zpráva vždycky potěší....

Pár fotek 8-mi měsíčního Hudsona.


/27. 1. 2010/

17.01.2010 - 1.narozeniny

Dneska slaví první narozeniny kluci a holky "M" Černá Tečka a my jim přejeme hodně štěstíčka, zdravíčka a hlavně dlouhý a báječný život po boku svých lidských i zvířecích kamarádů!


/17. 1. 2010/

Mefist Černá Tečka

S velkým zpožděním se ke mně dostala báječná novinka - ve věku 10-ti měsíců (v listopadu 2009) složil Mefist svou první zkoušku - ZOP - na velmi dobře. A den před tím, kdy mu do požadovaného věku chyběl jeden den, si jako náhradník vyzkoušel i ZPU 1, kterou zvládl bez problémů. Gratulujeme  Mefíkovi i Květě k prvnímu pracovnímu úspěchu a držíme palce a packy, ať se tak daří i nadále!


/2. 1. 2010/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Ing. Michaela Neumanová

Čeladná 62E, 739 12

Mobil: 604 287661

E-mail: info@anzi-bady.cz