Hovawart Anzi-Bady Kesidy

Přeskočit na menu

Archiv novinek - rok 2011

10.12.2011 - 6.narozeniny "A" Kesidy

Všechno nejlepší ty náš chlupatý poklade, moc tobě i nám přejeme ještě mnoho dlouhých a spokojených let pospolu, protože ty jsi sluníčko, které nás vytrvale zásobuje hřejivou energií a láskou...

 

Všechno nejlepší bráškové a sestřičky, a zvlášť Tarušce držíme palce, a už brzo se těšíme na kupu synovců a neteřinek!


/12. 12. 2011/

7.-9.10.2011 - VV Varín

Tento (i když studený) super víkend jsme s Badym strávili ve slovenském Varíně na výcvikové akci SHK. Sešlo se skalní jádro hovi-pracovní party, takže nemohlo být jinak než absolutně báječně a já jako vždy děkuji za báječně oddychový víkend, škoda že jenom víkend.

Výcvikář a figurant Miro Hanajík (jednička!), který se každému psu jednotlivě a důkladně věnoval.

Svůj foťák jsem lehce utopila, až chudák zcela a neodvolatelně umřel, takže fotečky budou, až je do éteru vyšle někdo z fotících přítomných.


/17. 10. 2011/

Mefist Černá tečka

Mefík má za sebou plodný říjen -

Na své výstavní premiéře si v polském Rybníku vyběhal ve třídě otevřené V2, jeho maminka Kelynka v třídě pracovní V1, CWC.

A o víkendu úspěšně složil zkoušku ZM!

Gratulujeme!


/17. 10. 2011/

Nick Černá tečka

Děkuji paní Barboře za čerstvé fotečky 4,5 měsíčního Nicka, který si s radostí užívá aktivní způsob života své rodiny a je to prý výborný společník a kamarád!


/30. 9. 2011/

Fotky LVT Větřkovice

Do fotogalerie přidány rodinné fotky z letního tábora, tentokrát ne výcvikové ale volnočasové. V hlavní roli bráškové Mefist a Mattes Černá tečka ve stáří 2,5 roku a jejich táta Bady.


/30. 9. 2011/

Mefist Černá tečka

V neděli 17.9 si Květa s Mefíkem udělali další zářez do své pracovní knížky a úspěšně složili zkoušku IPO V ! Oběma moc a moc gratulujeme a protože Mefík je šikulka šikovná, tak už se s taťkou Badym těšíme na jejich další úspěchy!


/22. 9. 2011/

Hanoi Kráľovská stráž

Dne 4.9.2011 prošla Hanička (m.Cortina Kráľovská stráž x o.Anzi-Bady Kesidy) úspěšně bonitací s povahovým kódem AAA a stala se z ní chovná fena. Gratulujeme !


/6. 9. 2011/

Pracovní úspěchy

Shrnuto a podtrženo:

Anzi - Bady Kesidy složil dne 26.8 obranářskou speciálku ZPO1 (92/90b.)-VD.

Mefist Černá tečka složil dne 28.8 stopařskou speciálku FPr1 (90b.).

Mattes Černá tečka složil dne 28.8 stopařskou speciálku FPr1 (93b.).


/29. 8. 2011/

21.8 - 28.8.2011 LVT Větřkovice

Tento super tropický týden jsme s Badym strávili jako každý rok na výcvikovém táboře Martina Uřičaře v kempu Větřkovice. Jádro účastníků je tradiční, z hovawartů se jako nováčci zúčastnili Badyho synové Černá tečka plavý Mefík s Květou a černoznakatý Matýsek s Miluškou. Jediný nepříbuzný byl plavák Brix z Lašské brány s Peťou.

A byla samá příjemná překvapení :

Za prvé - Bady, pokud se mu někde nelíbí, odmítá první večeři, někdy i následující snídani. Tady se nejen nažral jako bravek, ale vzápětí vyluxoval večeři i Mefíkovi, což znamená nadstandartní spokojenost.

Za druhé - Bady s Mefíkem v jedné chatce - dva dospělí samci - naprosto bez problémů, jsou to táta a syn a přesně tak se chovali. Mefík má před Badym respekt a Bady ho bere jako naprostou samozřejmost, bez stopy žárlivosti. Chvíli jsem měla  posteli nasáčkovaného Badyho, chvíli Mefíka. Společně a poctivě nám prováděli peeling, noc co noc a den co den. 

Za třetí - Matýsek je nádherný mohutný a sebevědomý Pan pes, cizí figurant mu nedělal sebemenší problém, kousal z klidu, plné zákusy, poslušnost parádní, stopy v pohodě. Kontakt s lidmi bezproblémový (je to mazel), přítomným psům dával jasně najevo, že on je ON !

 

A za čtvrté - na táboře se konaly zkoušky dle NZŘ i MZŘ :  

V tropický pátek jsme s Badym nastoupili ke Zkoušce psa obranáře 1.stupně (ZPO 1), která se skládá z poslušnosti dle ZVV1 a obrany dle ZVV3 konané v lese! V našem případě to byl takový nízký hustý tmavý smrkový les, který ústil do vyššího se zemí plnou smrkových větví. Žádný rovný trávníček. Na poslušnost jsme šli kolem jedenácté hodiny, na place ani stíneček, pro mého ledního medvěda prostě průser. A Bady se vytáhl, oční kontakt, prdelkou mrskal - 92b. A pak přišla OBRANA a byl to přímo umělecký zážitek - Bady se díky předcházejícím obranám dostal do stavu vysoké "nadrženosti", takže revír byl naprosto neuvěřitelný - lítal jako poděs, ve správných směrech, hloubka prověřování víc než dvojnásobná, nic nevynechal, figuranta našel (a nebylo to za žádným nacvičeným stromem!). Plný počet bodů. A dál - razantní zákusy, soustředěné hlídačky (žádné ohlížení, kam se mu maminka schovala), 150 kroků při závěrečném zadržení prolítl jako ohnivá čára - a pak si šel při závěrečném dohlídání dočíst čerstvou značku háravky, kterou si našel už při odchodu na ten přespolní běh na zadržení. Naštěstí se tím nevzdálil od figuranta, ale stálo to 5 bodů. Takže obrana na obranářské speciálce celkem 90b.!!! Pana rozhodčího výkon velmi potěšil a opakovaně ocenil Badyho opravdové nasazení, razantní práci a jeho velké obranářské srdce. Kdo zná Badyho tak ví, že si na obranu nehraje ale bere ji opravdu vážně, les tomu dodal realistický rámec a Bady si to doslova užíval a já s ním.

 

V neděli nastoupili ke zkouškám FPr1 (stopařské zkoušky) oba Badyho kluci Mefík a Mates a oba ji krásně zvládli - Mefík 90b.,a Matýsek za 93b. Terén nebyl zrovna nejhezčí, ani jeden z německých ovčáků ho nezvládl. Oběma holkám moc a moc gratuluji a doufám, že jim to dodalo elánu do další práce!

 

A teď fotky...noo...fotila jsem samozřejmě kluky, mám vyfocený i náš zkouškový les, ale...dneska ráno jsem foťáček tak trošku utopila, teď vysychá, takže se budu modlit a uvidíme.......

O tom, jak bylo na táboře fajn svědčí i to, že Bady po návratu byl evidentně rozladěný a odmítl večeři.....


/29. 8. 2011/

30.7- 4.8.2011 - LVT Luka v Podhradí nad Dyjí

V tomto týdnu jsme se s Badym a skoro celou mužskou částí naší rodiny zůčastnili výcvikového tábora Hovawart-Pro-Sportu pořádaného ve velmi příjemném prostředí RS Luka v Podhradí nad Dyjí. Nejen o výcvik ale i o zábavu se starali figurant Mirek Valentin a výcvikářka Mirka Marcišinová (něco jako osmý div světa výcvikářů). O bohatý společenský život se starala Alenka Celá intenzivně podporovaná mým mužem Tomášem, který se organizováním nočních pochodů a desetiboje šťastně vrátil do svých dětských pionýrských let. Samozřejmě se pak nemůže nikdo divit, že Bady vyhrál desetiboj, složený ze sedmi disciplín. Ale copak Bady může dostat jiný než maximální počet bodů v disciplíně "chytání pamlsků"?!

Velmi příjemným překvapením pro mě byl Badyho syn plaváček March Černá Tečka. Nejen vzhledově celý táta (jenom o kolik kilo má míň, o to je temperamentnější), tmavé oko, nádherná srst, krásný mohutný pes. Učí se velice rychle, cvičí s velkou radostí a má k tomu základní předpoklady : pořád by žral a má "míček místo mozku", takže motivace není žádný problém. Na obraně zažila jeho panička takový malý šok - prý na obranu moc není - jóó není - přišel Mirek a March kousal jako o duši, bez zaváhání, na tvrdý rukáv, se srdcem obranáře. To zahřeje u srdíčka...

A ještě jeden nezapomenutelný zážitek...lidi, to jídlo!....

Děkujeme organizátorům, výcvikářům a úžasné partě lidí, která se v táboře sešla!

Fotky budou, jsou "v řešení".

 


/11. 8. 2011/

Nick Černá Tečka

Moc děkuji paní Barboře za zaslání pár foteček malého Nicka v novém domově. Nick je prý veeelmi čiperný pejsek, který svým temperamentem skvěle zapadá do aktivního způsobu života svých nových majitelů. Držím palce, aby spokojenost (na obou stranách) vydržela!


/22. 7. 2011/

02.-03.07.2011 - VV Slňava

První červencový víkend jsme si opět s Badym udělali výlet k našim slovenským kamarádům na Slňavu, kde SHK pořádal výcvikový víkend (jak píše kamarádka Katka Slňava III).

Akce byla jak jinak než vydařená nám nezbývá než poděkovat organizátoru Romanu Rakovanovi a jeho super figurantům za perfektně zorganizovanou akci.

Fotil Roman tady.

 


/22. 7. 2011/

Vrh "N" Černá tečka

 

Všechna štěňátka jsou už ve svých nových domovech a nám nezbývá nic jiného, než jim popřát dlouhý a šťastný život se svými milujícími rodinami.


/5. 7. 2011/

23.06.2011 - Černá tečka

Ve čtvrtek jsme si s Badym opět udělali výlet do Veřovic za rodinkou, tentokrát už naposled v kompletním složení. Za pár dní se už štěňátka vydají ke svým novým rodinám, s některými jsme se rozloučili, některé lumpy ještě zastihneme i příští týden.

Pár fotek štěňátek ve věku 7 týdnů a ze společné procházky a Kelynkou a Mefíkem je tady.


/24. 6. 2011/

09. 06. 2011 - vrh N Černá Tečka

V pořadí čtvrtá návštěva štěňátek, už pětitýdenních. Z chlupatých mumínků jsou najednou krásní pejsci, kteří už sami baští (ale mámina mlékárna je stejně nejlepší), hrají si, perou se a jak se umí hlasitě ozvat! Už se naučili pár užitečných věcí do života - že v lidské náruči je móóóc dobře (a jak si umí hezky říct "teta, chovat!") a že piškotky jsou móóóc dobrá mňamka (takže výcvik zahájen, povel "sedni" jim šel moc dobře!).

Pár fotek z návštěvy tady, těžko se od těch nadýchaných kuliček odjíždělo...


/10. 6. 2011/

07. 06. 2011 "H" Kráľovská stráž

Přejeme všechno nej nej nejlepší klukům a holkám z H vrhu Kráľovská stráž (Cortina KS x Anzi-Bady Kesidy) k druhým narozeninám a vzpomínáme na plaváčka Holywoodka a krásnou Havanu, kteří už přešli za duhový most.


/7. 6. 2011/

Hudson Kráľovská stráž

Do fotogalerie vloženy čerstvé fotky takřka dvouletého Hudsona Kráľovská stráž (Cortina KS x Anzi Bady Kesidy), ze kterého vyrostl nádherný plavý medvídek...po tátovi.


/24. 5. 2011/

16.,17.05.2011 - návštěva Kráľovské stráže

S Badym jsme si udělali výlet na Slovensko, do Martina a jeho překrásného okolí. Black trio Kráľovská stráž, příroda a samozřejmě Bady ve všech polohách a směrech jsou ve fotogalerii.


/19. 5. 2011/

14. 15.05.2011 MVP Bratislava

O víkendu proběhla MVP Springduodanube Bratislava, na které si plaváček Hudson Kráľovská stráž (Anzi Bady x Cortina KS) vyběhal V2 a V3. Mamka Cortina Kráľovská stráž posbírala co mohla a domů si odvezla V1, CAC, CACIB, BOB - Vítěz plemene!

Majitelkám a zároveň chovatelce moc a moc gratulujeme!


/16. 5. 2011/

14.05.2011- vrh N

V sobotu proběhla druhá vizita nových přírůstků ve Veřovicích a nutno s potěšením konstatovat, že všichni zdárně prospívají a už po týdnu dosáhli minimálně dvojnásobku porodní váhy. Kelynka si rodinu ostražitě hlídá, tátu Badyho okamžitě vykázala na chodbu, starší brácha Mefík se odvážil si k mladšímu bráškovi čuchnout potají, když mi narval hlavu do podpaždí, aby ho mamina náhodou neviděla...

S Badym a Mefíkem jsme si dali procházku úžasným okolím Veřovic a protože kluci se báječně snáší (Mefík Badyho neustále respektuje jako tátovskou autoritu), tak jsme si to krásně užili :

Pár fotek z návštěvy tady.


/16. 5. 2011/

01.-03.04.2011 - VV HWPS Kamínka

Aby si psisko náhodou nemyslelo, že bude mít pohov, pokoj a klídek na gauči, tak jsme ho vytáhli na další báječný výcvikový víkend v krásném areálu Kamínka u Roštína. Víkend pořádal HWPS (Alena a Erik Celí), kteří opět zajistili úžasnou a jedinečnou výcvikářku Mirku Marcišinovou a "hovawartího" figuranta Mirka Valentina.

Česko-moravsko-slovenská parta byla jako vždy príma a psi si užili výcviku až až! Myslím, že fotodokumentace účastníků o víkendu vypoví nejlíp (Bady je na fotkách k nepřehlédnutí - to sytě plavé rozevláté) :

VV Kamínka 1.4

VV Kamínka 2.4

VV Kamínka 3.4


/5. 4. 2011/

31.03.2011 - štěníci budou!

Sonografické vyšetření potvrdilo březost Kelynky Černá tečka a s Badym se podruhé stanou rodiči kupy mladých hovíčat - vrhu "N" Černá tečka. Paní chovatelka zvolila opakované spojení, protože byla spokojená, hlavně po povahové stránce, s výsledky jejich minulého snažení (vrh "M" ). Mě to těší dvojnásob, protože paní Valušová patří k průkopníkům chovu hovawartů u nás a dlouhá léta působila jako poradce, resp. kontrolor vrhu v klubu, takže se rozhoduje na základě dlouholetých zkušeností a znalostí tohoto krásného plemene.

Maminka Kelynka je velice temperamentní a přátelská fena, tátu Badyho asi nejlépe vystihuje pojem klidná síla, a to nejen povahou ale i svou mohutnou "medvědí" postavou. Bezkonfliktní, lehce ovladatelný, s velkou chutí do práce a ochotně spolupracující. Spolehlivý. Bude zajímavé porovnat oba vrhy, jak tentokrát matka příroda namíchá genetický koktejl a co dá novým potomkům do vínku.


/1. 4. 2011/

Foto VV Manínska tiesňava

Do fotoalba přidána fotogalerie z výcvikového víkendu, fotky budou vkládány postupně, jak si je budu "krást" ze stránek akčních a šikovných fotografů.


/30. 3. 2011/

25.-27.03.2011 - VV Manínska tiesňava

O víkendu jsme překročili nejen hranice všedních dní ale i republiky, a vydali jsme se na Slovensko na výcvikový víkend SHK do Manínské tiesňavy.

A bylo to paráda, nádhera, báječné........

Areál pro pejskaře jak dělaný, počasí předem objednané a parta hovíkářů prostě ta nej..., jako vždycky a pro tu partu se taky vždycky ráda na Slovensko vracím a vracet budu.

Nás  "pokročilejší" si vzal do parády výcvikář a figurant Milan Mihok "Miňo" a já jsem mohla jenom litovat, že to bylo jenom na ty dva dny. Musím ocenit jeho práci figuranta, Badyho si přečetl zcela přesně a pak mu ušil trénink na míru, akorát by to chtělo pokračovat v pondělí a ve čtvrtek a pak další pondělí a další čtv.....Prostě asi tak pár let!

Doma čekalo Badyho nečekané ale o to krásnější uvítání - sotva vlezl do předsíně, přiřítil se kotínek Matýsek, stoupl si na zadní, předníma objal Badymu čumák a jal se ho náruživě oblizovat. Ani Benji nezůstal pozadu a s mručením se o Baďase otíral. Oko nezůstalo suché...

Vyfotila jsem si jenom Badyho krásnou cérečku Hanoi Kráľovská stráž (mimochodem vášnivá obranářka!) - až stáhnu vložím do fotogalerie. Fotografů s daleko kvalitnějším foťákem i okem tam bylo více, takže budu přihazovat odkazy na plody jejich uměleckého snažení.

 

Odkazy na stránky s fotografiemi :

Za první fotovlaštovku děkuji Romanovi Rakovanovi (CHS Villa Rivis).

Další fotky se objevily na stránkách Alenky Celé (CHS Ijsbeer).


/29. 3. 2011/

05. 03. 2011 Kely + Bady

O víkendu měl Bady krásnou černoznakatou návštěvu jménem Kely Černá tečka, která přijela za jediným účelem - svést budoucího taťku vrhu "N" . Podle chování nevěsty byl ten nej nej čas, takže pokud půjde vše, tak jak má, tak se začátkem května v CHS Černá tečka narodí kupa malých hovawarčat.


/10. 3. 2011/

Hudson Kráľovská Stráž

Další kloubová zpráva a opět ta nejlepší - Hudson obdržel výsledky vyšetření DKK i DLK s verdiktem 0/0 ! S taťkou Badym posíláme velké gratulace majitelům tohoto plavého fešáka, chovatelce Martině i mamině Cortině!


/1. 3. 2011/

Hanoi Kráľovská Stráž

O víkendu si na MVP Košice fešanda černoznakatá Hanička vyběhala svůj další výstavní úspěch - V1, CAC !

Gratulujeme!


/24. 2. 2011/

Fotky z výcvikového dne 29.1.2011

Přidávám odkazy na bohatou fotodokumentaci z brněnského výcvikového dne HWPS :

fotky 1

fotky 2


/23. 2. 2011/

Mefist a Mac Černá Tečka

Jedna zdravotní - oba plaví kluci konečně obdrželi verdikt ohledně kloubíků, který zní : DKK (a tuším že i DLK) 0/0 !

Gratuluji!!!


/23. 2. 2011/

29.01.2011 - Výcvikový den HWPS

Mrazivou neděli (i když v poledne sluníčko příjemně hřálo, a co teprve báječný svařáček!) jsme strávili pracovně na výcvikovém dnu pořádaném Alenkou a Erikem Celým (HWPS) v Brně v areálu KK Rybníček.

Již tradičně se  nás starali výborní výcvikáři Mirka Marcišinová (poslušnost) a Mirek Valentin (obrana), zájemce o vystavování školil ing. Luděk Novák. O svařáček, kafíčko, párky i guláš se ochotně staral potomek organizátorů Tom, z místa na místo nás posouvala Alenka a všechno fotil Erik.

S Badym jsme akci pojali poněkud monotónně, protože mezi dvěmi koly kousání na Mirka si dal jedno seznamovací kousání na přítomného hosta ze Slovenska figuranta Janka Dírera a na poslušnost už poněkud nevybyl čas. On by se možná i nějaký našel, ale ten psovod vyplnil zaměstnáváním servíra Toma (ještě jeden párek v rohlíku...a ten svařáček si taky zopakuju.... a gulášek by nebyl?...) a pokecem a pokecem a pokecem...

Takže, suma sumárum, spokojenost nejvyšší, fotky budou určitě na stránkách HWPS, a už se těšíme na příští akci!


/3. 2. 2011/

23.01.2011 - Hanoi KS

MVP Trenčín se černoznakatá Hanička zůčastnila ve třídě střední a s Marianem vyběhali V1, CAC !

Moc a moc s taťkou Badym gratulujeme!


/24. 1. 2011/

"M" vrh Černá Tečka

17.1.2011 oslavili svoje druhé narozeniny Badyho potomci "M" Černá Tečka. Přejeme jim hodně štěstí a radosti při vstupu do dospělosti!

Táta Bady včera na obraně popřál  svým klukům Mefistovi a Macovi osobně, a kluci zjistili, že doba bezstarostných společných hrátek už minula a nastává doba přeměřování, kdo má větší chlapské ego. Dospělost je tady.

 

...a takový je život, radost a smutek, bolest a štěstí v jednom ranečku....


/18. 1. 2011/

Havana Kráľovská Stráž

Krásná, milovala svoji rodinu a ona milovala ji :

Dva týdny po Silvestru, ve dne, se soused bavil házením petard....rodina našla Havanu  ležet na kraji cesty.

Noční můra nás všech se naplnila.

Havaně bylo teprve 19 měsíců, celý život po boku milující rodiny měla před sebou....


/17. 1. 2011/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Ing. Michaela Neumanová

Čeladná 62E, 739 12

Mobil: 604 287661

E-mail: info@anzi-bady.cz