Hovawart Anzi-Bady Kesidy

Přeskočit na menu

Archiv novinek - rok 2012

7. narozeniny

Před sedmi lety se narodili a už sedm let nám dělají radost - Bady a jeho bráškové a sestřičky z vrhu "A" Kesidy.

Takhle to s Badýskem začalo :

            

a všichni doufáme, že ještě jednou šťastných sedm let nám bude (a my jemu) dělat radost .

Všechno nejlepší Kesiďáci !!!


/10. 12. 2012/

Podzim 2012

Po dlouhé době přidávám do fotogalerie aktuální fotky Badyho, tentokrát na barevné podzimní procházce v okolí Čeladné.


/10. 11. 2012/

"A" vrh Elisejská brána

Všechna Badyho vnoučátka z CHS Elisejská brána jsou už zadána a my jim můžeme jenom přát, aby jejich nové rodiny byly právě ty nejlepší!


/6. 11. 2012/

Mattes Černá Tečka

V sobotu 13. října šel Matýsek dělat "křoví" do počtu na zkoušky dle NZŘ a odešel s úspěšně složenou zkouškou ZVV1 (97/78/80) - cizí cvičák, cizí figurant. 3 body na stopě ztratila panička za technickou chybu psovoda, poslušnost má Matýsek v současné době bez metrovky a na kladině byl led, takže dvě nuly a na obraně mu pan rozhodčí srážel body za klidné provedení.

Milušce s Matýskem moc gratulujeme a držíme palce na tu další....!


/15. 10. 2012/

Vnoučátka!

14. září přišla na svět v CHS Elisejská brána  první Badyho vnoučátka - matkou je Badyho dcera Hanoi Kráľovská stráž, otcem černý Achilles Hovi Dream. Štěňátek je jedenáct, šest holek a pět kluků, všech tří barev. Pěkná fotbalová jedenáctka!

Chovateli i rodičům moc gratulujeme a prckům přejeme ty nejlepší nové rodiny!


/15. 9. 2012/

Nesi Černá Tečka

V sobotu 1.9. 2012 proběhla na Slovensku na výcvikovém táboře SHK v Podskalí Speciální výstava slovenského Hovawart klubu, na které se Badyho dceři Nesince Černá tečka podařilo získat ve třídě mladých V1, CAJC. Máme radost a gratulujeme!


/3. 9. 2012/

Mattes Černá Tečka

Děkuji Milušce za zaslání fotek z tréninku obran v ZKO Dačice - Matýsek je sice černoznakáč, ale na fotkách lehce rozeznatelný...a že je to KUS psa!


/28. 8. 2012/

14. - 21.07.2012 LVT Luka v Podhradí

Tento nejchladnější červencový týden jsme strávili na výcvikovém táboře pořádaném Alenou a Erikem Celými (Hovawart pro sport) s úžasnou výcvikářkou Mirkou Marcišinovou a figurantem Robertem Fagošem.

Bady, který je po operaci starého úrazu z obran - roztržené šlachy v rameni - měl režim rehabilitační a nikoliv výcvikový, jenom jsme ho pro radost párkrát něžně vypustili na figuranta Roberta Fagoše.  Pravda, při prvním radostném abstinenčním zákusu Badyho zuby projely rukávem a zakotvily v Robertově ruce, ale pevně věřím, že radost byla nakonec na obou stranách rukávu!

Tábor byl jako vždy skvělý, organizátorka Alenka se stará nejen o pracovní vyžití psů, ale i o stejně aktivní každodenní zaměstnání psovodů a všech zůčastněných včetně těch nejmenších, parta lidí se sešla jako vždy výborná. 

CHS Kesidy měla na táboře zástupce všech tří vrhů - lvího medvěda Badyho (A vrh), černého pyrenejáká Bennyho (Bugs Benny Kesidy) a až na ty uši dolů nefalšovanou maliňačku Cailin Sun Kesidy. Benny je neuvěřitelně osrstěný velký pes a opravdu připomíná nestandartně zbarveného pyrenejského horského psa. Cailin naopak díky svému odsrstění, sportovní figuře a zejména neuvěřitelnému temperamentu, kořistnickému pudu i nezdolatelnému nadšení pro aport připomíná čistokrevnou maliňačku.

 

Děkujeme organizátorům i zúčastněným za skvělý týden a těšíme se na akci příští!

 

Speciál foto Kesidy tady.

Pár foteček z tohoto týdne tady.

Hooodně fotek na stránkách Hovawart Pro Sportu.


/27. 7. 2012/

March Černá Tečka

Dne 30.6 šťastně a zdárně splnili March s Evou zkoušku BH, která je podle nového mezinárodního zkušebního řádu (2012) povinnou vstupní zkouškou pro účast na všech dalších zkouškách MZŘ. Takže dveře k dalším zkouškám mají otevřené, my gratulujeme a přejeme štěstí na ty další!


/10. 7. 2012/

07.06.2012 - "H" Královská stráž

Narodili se přesně před třemi lety a my jim přejeme hodně štěstí, zdraví a spoustu spokojených let v kruhu svých rodin!


/8. 6. 2012/

Mattes Černá Tečka

Miluška - Matýskova majitelka - se moc často neozývá, ale když se ozve, tak umí potěšit. S Matýskem se neflákali a k prázdninové zkoušce FPr1 přidali do své pracovní sbírky zkoušky : FPr2 (80b.), ZOP (93b.) a ZM (46/44/48).

Oběma moc gratulujeme a protože se připravují na další, tak držíme pěsti!


/5. 6. 2012/

29.04.2012 - Nick Černá Tečka

V tropickou neděli jsme měli velmi vítanou návštěvu - Nicka s Bárou, a já jsem mohla poprvé od štěněte vidět to živé stříbro na vlastní oči. Chudák Nick si prošel prvotním šokem, když se na něj vrhl rozvášněný Bady (černoznakatý hovík na zahradě znamená jediné - jde se krýt!!!). Nick ten nával hormonů ustál se ctí a protože projevil přirozený respekt k tátovi, tak seznámení i celá návštěva proběhly v klidu a pohodě.

Pár foteček ze zahrady a chlazení se v řece tady a já ještě jednou děkuji Báře za návštěvu, bylo to super príma odpoledne!


/4. 5. 2012/

Hanoi Kráľovská stráž

Badyho černoznakatá dcerka Hanoi Kráľovská stráž se vydává na chovatelskou cestu v nově založené CHS Elisejská brána. Krycí list už je vystaven a tak nezbývá než držet palce, popřát pohodové krytí a těšit se na kupu vnoučat!

Ale ještě před odchodem na mateřskou dovolenou si stihla Hanička na klubové výstavě SHK vyběhat v konkurenci deseti fen krásné V2,r.CAC v třídě otevřené. Gratulujeme!


/23. 4. 2012/

14.04.2012 - svod Štěpánov

V sobotu byli ve Štěpánově zdárně "svedeni" sourozeni vrhu N Černá Tečka - Nady, Nick, Nort a Nely. Gratulujeme!

A dodatečně moc děkuji za pár foteček majitelce Nicka Báře, i z fotek je vidět, že Nick má čerta v těle - tady.


/17. 4. 2012/

03.04.2012 - Nick Černá Tečka

Dneska došel mailík s pár fotkami malého Nicka (narozen 5.5.2011), evidentně různého stáří. Moc za ně Báře děkuji a jsem moc a moc ráda, že tento hyperaktivní pejsek zakotvil u superaktivních majitelů, co víc si přát!


/3. 4. 2012/

21.01.2012 - Pustevny

V lednu ještě v nížinách panovalo jaro, tak jsme se za zimou vypravili na beskydské Pustevny a stálo to za to. Na vrcholcích panovala naprosto kouzelná i když mrazivě šedivá zima. Bady byl tou kupou sněhu nadšený, já byla zase nadšená, jak se v tom sněhu báječně vypral - dočista dočista!

Zimní atmosféra zachycená na fotkách tady

 


/8. 2. 2012/

Další zprávy

Menu

Kontakt

Ing. Michaela Neumanová

Čeladná 62E, 739 12

Mobil: 604 287661

E-mail: info@anzi-bady.cz